Dwa modele marki Kia znalazły się w trójce finalistów w dwóch kategoriach konkursu World Car Awards 2023. Kia Niro awansowała do finału konkursu World Car of the Year, a Kia EV6 GT ma szansę na tytuł w kategorii „World Performance Car”.

Jury konkursu World Car of the Year składa się ze 100 dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy reprezentują 32 kraje. Jurorzy oceniają liczną gamę samochodów z całego świata.

Kia Niro, pretendent do prestiżowego tytułu światowego Samochodu Roku, oferuje nowy poziom zrównoważonej mobilności dzięki innowacyjnym funkcjom i przyjaznej dla użytkownika technologii. Ewentualne zwycięstwo Kia Niro w tym roku byłoby kolejnym znaczącym osiągnięciem marki Kia w tym konkursie, po zwycięstwie Kia Telluride w 2020 roku.

Kia EV6 GT, która znalazła się w trójce finalistów w kategorii „World Performance Car”, może pochwalić się imponującymi - przyspieszeniem i mocą 585 koni mechanicznych w połączeniu z dużym zasięgiem i przestronnym wnętrzem. Wszystko jest opakowane w elegancki i wyrafinowany design. Kia EV6, na której bazuje wersja GT, już przeszła do historii, otrzymując dwa prestiżowe tytuły - Europejskiego Samochodu Roku 2022 i Utility Vehicle of the Year 2023 w Ameryce Północnej.

Zwycięzców poznamy 5 kwietnia 2023 roku podczas ceremonii transmitowanej na żywo, która będzie miała miejsce w czasie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.